PLANUJESZ BUDOWĘ DOMU?

MOŻE CHCESZ KUPIĆ SWOJE PIERWSZE MIESZKANIE LUB DOM?

Porównamy dla Ciebie wszystkie oferty kredytu hipotecznego dostępne na rynku. W czasie, gdy będziemy analizować najlepsze oferty kredytów hipotecznych pod kątem Twoich potrzeb, Ty możesz zająć się projektowaniem wymarzonych wnętrz i szukaniem mebli, sprzętu AGD. Podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny pomożemy wypełnić niezbędne dokumenty wymagane przez bank. Z pozoru podobne oferty mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Różnicę w ofertach przekażemy Tobie, dzięki PORÓWNYWARCE KREDYTÓW.

Bieżące korzyści nie powinny przesłonić końcowego wyniku. Z tego powodu warto zaufać doświadczonym ekspertom – wiemy, co kryje się pod różnymi parametrami i jak unikać pomyłek.

Kredyt Hipoteczny – Czym jest ?

Jest to Kredyt, którego zabezpieczeniem jest nieruchomość/ grunt. Jest zobowiązanie długoterminowym, oznacza, że okres kredytowy może sięgać nawet 35 lat.

Pamiętać należy, że ten rodzaj zobowiązania jest udzielany na konkretny cel z wyjątkiem pożyczki hipotecznej. Oznacza to, konieczność rozliczenie się z Bankiem po zakończonej inwestycji.

Cele, na jaki możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny:

 • zakup gotowej nieruchomości na rynku wtórnym,
 • zakup gotowej lub budowanej nieruchomości na rynku pierwotnym,
 • zakup lub budowa domu,
 • refinansowanie kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe,
 • konsolidacja zobowiązań bankowych., czyli spłata wszystkich zobowiązań
 • remont lub wykończenie nieruchomości,
 • cel dowolny (pożyczka hipoteczna),

Co należy wiedzieć podczas procesu wnioskowania o Kredyt Hipoteczny ?

Ubiegania się o kredyt hipoteczny różni się od procesu w przypadku kredytów gotówkowych. Wymaga od klienta więcej cierpliwości i zebranie innych dokumentów.

Można podzielić go na etapy:

 • Kredyt mieszkaniowy to kredyt celowy –  przeznaczony na zakup nieruchomości, zanim złożysz wniosek o kredyt wybierz nieruchomość, którą chcesz kupić. Kredyt celowy oznacza, że przeznaczenie środków z kredytu musi zostać przeznaczone na konkretny cel.
 • Kompletowanie dokumentów – pamiętaj Twój wniosek zostanie przekazany do analizy dopiero po dostarczeniu wszystkich dokumentów. Braki w dokumentacji, czy niepełne informacje wydłużają cały proces.
 • Analiza i decyzja kredytowa – po przeanalizowaniu dokumentów bank wydaje decyzję pozytywną, może także odmówić udzielania kredytu ze względu np. na brak zdolności kredytowej, czy nieakceptowaną nieruchomość. W trakcie analizy możesz zostać poproszony także o dostarczenie dodatkowych dokumentów czy wyjaśnień.
 • Podpisanie umowy kredytowej – po wydaniu ostatecznej pozytywnej decyzji przygotowywana jest umowa kredytowa. Dopiero ten dokument finalnie potwierdza fakt przyznania kredytu.
 • Podpisanie aktu notarialnego – warunkiem uruchomienia kredytu na rynku wtórnym jest podpisanie umowy kupna nieruchomości. Dopiero po akcie notarialnym i złożeniu wniosku o wpis hipoteki bank wypłaci kredyt.

Co muszę przygotować, aby móc wnioskować o kredyt hipoteczny ?

Dokumenty niezbędne do otrzymania kredytu hipotecznego:

 1. wniosek kredytu hipotecznego wraz załącznikami. To nic innego niż formularze bankowe (jako załącznik występuje : karta klienta, kosztorys budowy/remontu, inne oświadczenia na drukach bankowych,)( Nasi eksperci na każdym kroku pomagają przejść wymagane procedury)
 2. dokumenty potwierdzające tożsamość klienta: dowód osobisty, paszport, karta pobytu,( Dokumenty nie mogą nosić śladów uszkodzeń, pęknięć )
 3. dokumenty potwierdzające dochody klienta. To nic innego niż zaświadczenie o dochodach, wyciągi z kont osobistych, PITy wraz z upo, Książka Przychodów i Rozchodów, itp.(Druki zaświadczeń otrzymasz od naszych ekspertów w dniu wnioskowania )
 4. dokumenty dotyczące nieruchomości lub rozpoczęcia budowy : umowa przedwstępna lub deweloperska, numer księgi wieczystej, Wypis- wyrys z Ewidencji Gruntów, Pozwolenie na budowę, dziennik budowy, podstawa prawna nabycia nieruchomości, projekt

Pamiętaj każdy bank pracuje na własnych zestawach formularzy. Dlatego korzystając z pomocy naszych ekspertów, nie musisz się tym martwić. Zadbamy aby, do danego banku złożyć właściwe i aktualne dokumenty.

Dlaczego kredyt hipoteczny z PGF ?

Nasi eksperci kredytowi porównają dla Ciebie ofertę 13 banków, tak abyś mógł wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie. Przeprowadzą Cię przez wszystkie formalności, dopilnują zgodności dokumentów i będą przez cały proces kredytowy- aż do uruchomienia środków finansowych na zakup nieruchomości.

Nieważne, czy chcesz kupić mieszkanie bądź rozpocząć budowę, najważniejsze jest dla nas zagwarantować Tobie jasne, przejrzyste i pewne procesy kredytowe w Banku.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy na bieżąco z rynkiem finansowym, a Ty możesz być spokojny o swoją przyszłość i o proces wnioskowania w Banku.

Słowniczek pojęć

Wkład własny – kwota środków własnych, którą kredytobiorca musi przeznaczyć na zakup nieruchomości. Minimalny wymagany wkład własny to 20%, a przy zastosowaniu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego wystarczy wkład własny o w wysokości 10%. Część banków jako wkład własny może potraktować także inną nieruchomość należącą do kredytobiorcy.
Księga wieczysta – rejestr, w którym zapisany jest stan prawny nieruchomości. Pozwala on ustalić, kto i jakie prawa posiada w związku z daną nieruchomością, czy toczą się wobec właścicieli jakieś postępowania egzekucyjne, czy nieruchomości jest obciążona hipoteką.
Prowizja – to jednorazowa opłata na rzecz banku udzielającego kredyt. Jej wysokość ustalana jest jako procent od wartości kredytu.
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) – całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Przy wyliczaniu RRSO pod uwagę bierze się nie tylko odsetki, ale także inne koszty ponoszone przez kredytobiorcę, takie jak ubezpieczenia, prowizje, inne opłaty, np. za wycenę nieruchomości. Oprocentowanie kredytu – oznacza ile odsetek w skali roku zapłacimy za udzielony kredyt. Banki podają oprocentowanie kredytu hipotecznego jako sumę marży i WIBOR-u.
Marża kredytu – jeden z elementów składowych oprocentowania kredytu. Wysokość marży zależy od kwoty kredytu, wysokości wkładu własnego, skorzystania z innych produktów banku (np. karty kredytowej, konta, itp.)
WIBOR – teoretyczna stopa procentowa po jakiej banki są skłonne pożyczać między sobą środki na rynku międzybankowym. Najważniejsza stopa procentowa na rynku dla kredytobiorców, gdyż to od niej uzależnione jest oprocentowanie kredytów złotowych. Na wysokość stawki Wibor w pośredni sposób wpływ mają stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego.
LTV (loan to value) – wskaźnik określający stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości, którą jest zabezpieczony kredyt. Aktualnie wskaźnik LTV nie może przekroczyć 80%, a przy zastosowaniu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego nie może być wyższy niż 90%.

PAMIĘTAJ

Niska miesięczna rata wcale nie oznacza, że kredyt jest tani.

Niskie oprocentowanie może kusić, ale jeśli prowizja banku jest wysoka, w efekcie spłacisz więcej niż Ci się wydawało.

KONTAKT

Odwiedź biuro bądź zadzwoń do nas – pracujemy na terenie całej Polski!

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00

Drzymały 2
47-400 Racibórz

Wyślij sms na dowolny numer telefonu o treści ”kredyt” – oddzwonimy do Ciebie!